Základní škola pod Svatou Horou, Příbram, tel.: 318 401 151, e-mail: skola@1zs-pb.cz

Search
Rubriky
nepřehlédněte oznámení

Informační schůzka rodičů dětí přijatých do 1. tříd pro školní rok 2024/2025

Vážení rodiče,                                                 

děkujeme Vám, že jste si zvolili pro vzdělávání svého dítěte ZŠ pod Svatou Horou, Příbram.

Ve školním roce 2024/2025 otevřeme tři první třídy.

Informační schůzka rodičů žáků přijatých do 1. tříd pro školní rok 2024/2025 se bude konat ve středu 12. 6. 2024 v 15,30 hodin ve školní jídelně. Schůzky se můžete zúčastnit i s Vašimi dětmi.

Mgr. Roman Behún v. r., ředitel ZŠ pod Svatou Horou, Příbram                                                   

Rubriky
nepřehlédněte oznámení

Pozvánka na přednášku s předním neurologem MUDr. Martinem Stránským

Vážení rodiče, pedagogové, žáci a studenti,

Společnost Waldorfské školy vás srdečně zve na přednášku „Vliv digitálních technologií na lidský mozek“ s naším předním neurologem a současně i primářem na Yaleské univerzitě, MUDr. Martinem Janem Stránským. Přednáška se bude konat ve středu 29. května 2024 od 17:00 hod. ve Waldorfské škole v Příbrami. Vstupenky na přednášku můžete zakoupit v předprodeji Divadla A. Dvořáka Příbram. 

Nové století přináší nejdramatičtější změny pro lidstvo od jeho zrodu. Jedná se o nástup technologie, která vskutku funguje jako dvousečný meč. Technologicko-vědecké pokroky nám sice zlepšují život, jenže proměna do umělé formy komunikace doslova ničí a odbourává klíčové schopnosti mozku učit se a zvládat i základní sociální dovednosti. Stav je takový, že se mozek, převážně u dětí, mění před našima očima. Přijďte si poslechnout vědecky podložené výsledky nejnovějších výzkumů vč. jejich dopadu na naši společnost a civilizaci, předané stručně a srozumitelně naším předním neurologem a MUDr. Martinem Janem Stránským.

MUDr. Martin Jan Stránský, M.D, FACP 

Neurolog a pedagog, primář neurologie na Yaleské univerzitě, zakladatel Polikliniky na Národní a programů výuky, vč. Prague Selective, největší letní program pro studenty medicíny na světě.  Založil a řídí řadu nadací pro podporu žurnalistiky a lidských práv.  Jakožto zastupitel Prahy 1 inicioval a realizoval pomník Milady Horákové ve Sněmovní ulici v Praze.  Je autorem knihy Deník doktora z Mrnic, která obdržela cenu Obce spisovatelů za nejlepší černou komedii roku, ve které popisuje život lékaře v malé obci. Je poradcem ve zdravotnictví politikům a organizacím po celém světě.  Má za sebou četné vystupování ve všech médiích. Jako neurolog se intenzivně věnuje negativnímu efektu technologií na lidský mozek. (viz např. TEDx přednáška: https://www.youtube.com/watch?v=XxJvyWz-LPo)

Na toto téma přednáší po celém světě.

Rubriky
nepřehlédněte oznámení

Pozvánka na rodičovskou kavárnu na téma „Děti, digitální závislost a my“

Projekt MAP IV nabízí první rodičovskou kavárnu na velmi zajímavé téma „Děti, digitální závislost a my“, která se odehraje v online prostoru dne 28. 5. 2024 od 17:00 hod. Pro přihlášené je online kavárna zdarma. 

„Děti, digitální závislost a my“

Srdečně zveme všechny rodiče do online rodičovské kavárny, kde pohovoříme na téma: proč vidíme kolem sebe tak často děti „přikované“ k televizi, počítači, tabletu nebo chytrému telefonu? Proč jim věnují tolik pozornosti a času? Jsme svědky nebývalého rozmachu učení nebo tichého, špatně rozlišitelného nástupu závislosti? Jsou technologie v rukách dětí problémem? Jak k tomuto tématu přistupovat? Objevme společně, jak na nás, a především na děti, technologie působí a co s tím.

Přednáší:

Zdeněk Okleštěk, lektor vědomé komunikace s dětmi

Kdy a kde:

v ÚTERÝ 28. května 2024, od 17:00 – 19:00 hod.
seminář bude realizován on-line

Zájemce prosím o přihlášení viz QR kód na pozvánce nebo odkaz:

https://app.smartemailing.cz/public/web-forms-v2/display-form/9441-qzhakri5a3va768wxao9fhi9913as07trlvdeq4qbzewo1w0jb4bnr225b7er6p4x99dj6vmqwxynpghrlf1jq1efzvg14xdfj7f

Odkaz pro připojení obdržíte v připomínce hodinu před vysíláním😊

Vyřizuje: Petra Vlachová, tel. 774 702 137

Rubriky
nepřehlédněte oznámení

Spuštění e-shopu se školní kolekcí

Máme pro Vás skvělou zprávu!

Nechali jsme si jako škola vytvořit vlastní volnočasovou školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na našem e-shopu zde: https: https://www.kraloveskoly.cz/1zspb/

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 20. 5. 2024 do půlnoci.

Pak se e-shop uzavře, objednané zboží půjde do výroby a následně se odešle přímo k Vám. Proto neváhejte, pokud si chcete pořídit svůj kousek ze školní kolekce.

Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!

Rubriky
fotogalerie oznámení

Přivezli jsme stříbro (video)

Dne 26.4. 2024 reprezentovala třída 2.A  se skladbou  Mimoni naši školu na Středočeském tanečním poháru 2024 , který se konal na ZŠ Jiráskovy sady v Příbrami. Okresního kola taneční soutěže se v naší  kategorii (skupiny)  v pátek zúčastnilo celkem 8 týmů, mezi nimi i naše třída.

Kuráž, tréma, pečlivé trénování, ale i obrovské přání být na stupni vítězů- tímto vším bylo protkáno páteční dopoledne.

Konkurenční taneční týmy byly výborné. Při vyhlašování výsledků odbornou porotou byla radost nepopsatelná.

Naši Mimoni přivezli stříbro.

Mgr. Soňa Vaski Vančatová

Rubriky
fotogalerie oznámení

Vyhlášení výsledků sběru papíru

Ve čtvrtek 2. května byly na naší škole slavnostně vyhlášeny výsledky ve sběru papíru. Sběr papíru se uskutečnil ve dnech od 8. do 11. dubna.

Celkem bylo nasbíráno 2,7 t (2.731 kg) starého papíru a do sběru se zapojilo 89 žáků naší školy. V kategorii tříd se na 3. místě umístila 7.B, na 2. místě se umístila 5.A a nejaktivnější třídou byla 4.B, která vybrala celkem 577 kg papíru a sběru se zúčastnilo 11 žáků třídy.

V kategorii jednotlivců se na 3. místě umístila Leticia Jará z 3.A, na 2. místě se umístil Štěpán Sláma z 4.B a vítězem se stala Eliška Soukupová z 6.B, která odevzdala 300 kg papíru.

Nejlepší sběračům tímto srdečně blahopřejeme. Všem zúčastněným žákům, kteří přispěli jakýmkoliv množství, touto cestou za jejich aktivitu děkujeme.

Rubriky
oznámení

Výsledky voleb do školské rady

Vážení zákonní zástupci žáků,

informuji Vás o výsledcích voleb do školské rady.

Ve volbách do školské rady byli dne 25. dubna zvoleni na další období tito kandidáti za zákonné zástupce našich žáků:

Aleš Barášek

Bc. Radek Eliáš

Konečné výsledky voleb do školské rady za zákonné zástupce žáků:

KandidátCelkem hlasůPořadí
Aleš Barášek2071.
Bc. Radek Eliáš1672.
Ing. Ondřej Huml Ph.D.1053.
Robert Edelmann704.

Na průběh voleb dohlížel přípravný výbor ve složení:

  • Mgr. Tomáš Kozmér (předseda)
  • Aneta Šmejkalová
  • Vlasta Šmídová

V Příbrami 26. 4. 2024

Mgr. Roman Behún, ředitel školy

Rubriky
oznámení

Volby do školské rady

Volby do školské rady se skuteční v době konání třídních schůzek – ve čtvrtek 25. 4. 2024.

Seznam kandidátů na členství ve školské radě za zákonné zástupce žáků

(kandidáti jsou řazeni abecedně)

  • Aleš Barášek – předseda současné Školské rady ZŠ pod Svatou Horou, Příbram, pokladník Rady rodičů při ZŠ pod Svatou Horou, Příbram, zákonný zástupce žáka V.C
  • Robert Edelmann – zákonný zástupce žákyně I.B a žáka V.C
  • Bc. Radek Eliáš – člen současné Školské rady ZŠ pod Svatou Horou, Příbram, předseda Rady rodičů při ZŠ pod Svatou Horou, Příbram, zákonný zástupce žákyně V.C
  • Ing. Ondřej Huml, Ph. D. – zákonný zástupce žáků V.B a VI.A
Rubriky
oznámení

Druhé kolo zápisů do 1. tříd spuštěno

V tomto druhém kole nabízíme posledních 14 míst v 1. třídách pro školní rok 2024/2025. Proto máte-li zájem, aby vaše dítko navštěvovalo naši školu, máte už pouze omezenou šanci provést jeho registraci prostřednictvím aplikace Zápisy Online.

Zápisy Online

Registrace je omezena na 14 volných míst.

Další podrobnosti o průběhu zápisu dětí do 1. tříd pro školní rok 2024/2025, včetně návodu jak postupovat při registraci žádosti v aplikaci, naleznete na stránce „Informace k zápisu do 1. tříd pro školní rok 2024/2025„.

Rubriky
oznámení

Škola získala titul – Škola udržitelného rozvoje Středočeského kraje 1. stupně

Titul klubu ekologické výchovy a české komise pro UNESCO.

Za aktivní činnost v oblasti environmentální výchovy jsme získali titul „ŠKOLA UDRŽITELNÉHO ROZVOJE 1. STUPNĚ PRO OBDOBÍ 2024 – 2026“. Tento titul propůjčuje Klub ekologické výchovy spolu s Českou komisí pro UNESCO školám, které svou aktivitou a přístupem k životnímu prostředí naplňují principy udržitelného rozvoje pro budoucí generace. Jedná se o nejvyšší možné ocenění v oblasti environmentální výchovy.

Tohoto titulu si velmi vážíme. Je to odměna za práci koordinátorek EVVO Mgr. Martiny Vondrákové, Mgr. Jitky Čechurové a našich pedagogů i žáků v oblasti ekologie a životního prostředí.