Základní škola pod Svatou Horou, Příbram, tel.: 318 401 151, e-mail: skola@1zs-pb.cz

Search

O škole

Základní škola pod Svatou Horou, Příbram (do 31.08.2007 známá jako 1. ZŠ, Příbram) se nachází v blízkosti Svaté Hory, na okraji města. Předností této polohy je dobrá dopravní dostupnost pro žáky z Příbrami i z blízkých vesnic. Další výhodou je klidné a hezké prostředí plné zeleně.

Pavilony budovy školy jsou prostorné a nabízejí žákům volný pohyb a možnosti k relaxaci. Výuka probíhá ve dvaceti kmenových učebnách a odborných učebnách.

ZÁKLADNÍ ŠKOLA POD SVATOU HOROU, PŘÍBRAM A SPORT

Škola v rámci vzdělávacího programu nabízí mimo jiné i rozšířenou výuku tělesné výchovy se zaměřením na míčové hry a především volejbal.

Sport je prostě v naší základní škole důležitou součástí výuky. Žáci sportovních tříd se zaměřením na volejbal dlouhodobě dosahují vynikajících sportovních výsledků ve svých kategoriích. Někteří absolventi hrají v nejvyšších volejbalových soutěžích v ČR i ve světě a jsou také v reprezentaci. Ovšem volejbalem naše sportovní aktivity zdaleka nekončí. Každý rok totiž naše škola pořádá týdenní lyžařský a cyklistický výcvik. Veškeré naše aktivity pak dokumentují fotogalerie a články na těchto stránkách.

ŠKOLNÍ DRUŽINA, ŠKOLNÍ KLUB a ZÁJMOVÉ KROUŽKY

Po vyučování mohou děti od 1. do 5. třídy navštěvovat školní družinu, která pro ně připravuje odpolední zájmové činnosti, například: Sportovní odpoledne, Kytičkový den, Barevné dny, cvičení s gymbally, balanční cvičení Pilates, výtvarné činnosti, aj.

Pro děti od 6. do 9. tříd je otevřen školní klub, studovna a internetová třída. Ve školním klubu si mohou vybrat činnosti jako kulečník, stolní tenis či stolní fotbal. V rámci školní družiny i klubu pak probíhají ve škole různé zájmové kroužky, kde se děti mohou zdokonalovat v češtine i cizích jazycích, naučit se práci s počítačem, zasportovat si, zarybařit, naučit se výrobě keramiky, atd. Seznam všech kroužků naleznete na těchto webových stránkách.

ZÁKLADNÍ ŠKOLA POD SVATOU HOROU, PŘÍBRAM + VOLEJBAL = ÚSPĚCH

Tak jednoduše jako v nadpisu této kapitoly lze shrnout vztah volejbalu, této nejkolektivnější sportovní hry na světě, a naší školy. Sportovní třídy oslavily dvacet let své existence a je třeba říci, že to je z hlediska sportovních výsledků dvacet let plných úspěchů. Dva tituly mistrů republiky ve starších žácích, tři stříbrné medaile a dvě bronzové v téže soutěži; celkem šest titulů mistra republiky v kadetech (všechno žáci sportovních tříd); mistrovský titul v juniorech, dvě druhá místa a dvě třetí místa v téže kategorii; a třetí místo v extralize mužů, kdy základ družstva tvořili hráči bývalých sportovních tříd.

Samostatnou kapitolou je pak reprezentace ČR, kde žáci této školy (dříve 1. ZŠ) od začátku existence sportovních tříd hráli významnou roli. Několik hráčů zasáhlo i do reprezentace seniorské. Jména jako Rejlek, Boula, Havrlík, Zach, Pekárek, Škodný, V. Rosenbaum, Kozák, Skuhrovec, R. Kott.

Ve stínu chlapců byly tak trochu dívky, přesto i ony zaznamenaly řadu sportovních úspěchů. Páté místo na mistrovství republiky získal tým s hráčkami Zachová a Umlaufová; juniorské reprezentantky. Také v poslední době potvrzují dívky výkonostní vzestup a je velká naděje, že se dočkáme dalších trofejí v podobě medailí v dívčím volejbale.

V matematice jsou vztahy vždy přesné a zákonité. Když se člověk ohlédne za dvaceti roky volejbalu na Základní škole pod Svatou Horou, Příbram (dříve 1. ZŠ), má úplně stejný dojem, že rovnice „Základní škola pod Svatou Horou, Příbram + volejbal = úspěch“ je něco jako zákon.

... Aktuality