Základní škola pod Svatou Horou, Příbram, tel.: 318 401 151, e-mail: skola@1zs-pb.cz

Search

Naši žáci se úspěšně propočítali do okresního kola Matematické olympiády sedmých a osmých ročníků

Ve středu 12. 4. 2023 se v DDM Příbram konalo okresní kolo Matematické olympiády. Do tohoto kola se z naší školy propočítali, přes kolo školní, dva sedmáci a jeden osmák. Kategorie pro 7. ročník se celkem zúčastnilo sedmnáct žáků, většinou studentů z víceletých gymnázií v našem okrese. Naši kluci jim byli rovnocennými partnery a stali se úspěšnými řešiteli okresního kola. Lukáš Vávra, 7.C obsadil celkově 10. místo a Lukáš Křížek ze 7. B skončil o dvě příčky níže. Do kategorie pro osmý ročník se v okrese Příbram úspěšně probojovali čtyři zástupci. Vojtěch Schlitzenbauer, 8. C se umístil na pěkné třetí pozici.

Všem chlapcům děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Přejeme jim chuť do řešení dalších matematických problémů a vše dobré.

Mgr. Markéta Tomková, Mgr. Jitka Čechurová