Základní škola pod Svatou Horou, Příbram, tel.: 318 401 151, e-mail: skola@1zs-pb.cz

Turnaje v šachu

V neděli 13. 11. 2022 proběhla na naší škole šachová soutěž mezi žáky prvního stupně. Přihlásilo se celkem deset dětí, které porovnávaly síly mezi sebou v sedmikolovém turnaji. Nejlépe se dařilo Janu Mauricovi, 4. B, Ivaně Mauricové, 2. B a Jakubovi Schlitzenbauerovi 3. B, kteří obsadili první tři příčky a odnesli si krásné medaile a diplomy. Pro všechny byly připraveny věcné ceny, které jim příjemný den ve škole ještě vylepšily. Následně se tým našich žáků zúčastnil regionálního přeboru škol, kde skončili na 4. nepostupovém místě.  Jelikož za naše družstvo nemohli startovat naši dva nejlepší hráči z důvodu kolize termínu s Mistrovstvím Čech v šachu, máme přislíbenou divokou kartu do krajského kola, které se bude konat začátkem jara.