Základní škola pod Svatou Horou, Příbram, tel.: 318 401 151, e-mail: skola@1zs-pb.cz

Search
Rubriky
družina fotogalerie

Návštěva vodícího pejska ve ŠD

Ve středu 21. 2. 2024 jsme mezi námi rádi uvítali paní Votápkovou se svým vodícím pejskem Dorinkou. Vyprávěla nám o životě lidí s hendikepem a výcviku jejich vodících a asistenčních psů. Povídání bylo zábavné , ale především poučné pro děti i pro nás. Ještě jednou děkujeme.

Děti a vychovatelky ŠD

Rubriky
družina fotogalerie

Kosmetický den ve ŠD

Ve čtvrtek 22. 2. nás ve družině navštívila děvčata ze SOU Hluboš a našim dětem celé odpoledne vytvářely copaté účesy, malovaly na obličej obrázky a lakovaly nehtíky. Dětem, a snad i doma rodičům, se zkrášlování líbilo. Těšíme se na další slíbenou návštěvu.

Děti a vychovatelky ŠD

Rubriky
jídelna

Jídelníček od 11. 3. do 15. 3. 2024

Pondělí 11. 3. 2024

Dnes na „Evropský den mozku“podáváme skvělé pokrmy pro naši hlavu!
Polévka: Brokolicová (A: 01, 07, 51)
Oběd 1: Krůtí kari, rýže, banán v čokoládě (A: 01, 07, 51)
Oběd 2: Tuňákový salát s kuskusem, zeleninkou a avokádem, banán v čokoládě (A: 01, 04, 07, 51)

Úterý 12. 3. 2024

Polévka: Rybí sicilská (A: 01, 04, 51)
Oběd 1: Telecí medailonky na kořenové zelenině, bramborová kaše, kompot (A: 01, 07, 09, 51)
Oběd 2: Vepřový kotlíkový guláš s fazolemi, bagetka, kompot (A: 01, 03, 51)

Středa 13. 3. 2024

Polévka: Celerová se sýrem (A: 01, 07, 09, 51)
Oběd 1: Barevné spirálky s rajčatovou omáčkou a kuřecími kousky, zeleninový salát (A: 01, 07, 51)
Oběd 2: Vepřová pečeně ze španělského duroca, opečené zámecké brambory, zeleninový salát (A: 01, 51)

Čtvrtek 14. 3. 2024

Polévka: Minestrone s rajčaty a parmazánem (A: 01, 07, 51)
Oběd 1: Limanda drsná, opečené brambory, výběr salátu (A: 04, 07)
Oběd 2: Alpský knedlík (plněný kynutý knedlík povidly s vanilkovým přelivem), výběr salátu (A: 01, 03, 07, 51)

Pátek 15.3.2024

Polévka: Kukuřičná (A: 01, 51)
Oběd 1: Králík na zelenině, bramborové knedlíky, jahodový tvaroh (A: 01, 03, 07, 09, 51)
Oběd 2: Těstovinová srdíčka plněná mozzarellou, rajčetem a bazalkou se sýrovou omáčkou, jahodový tvaroh (A: 01, 07, 51)

Každý den voda a voda s citrónem.                                 

Ved. ŠJ: Lucie Novotná

Rubriky
fotogalerie

Čtvrťáci a páťáci na Zadově

V týdnu od 11. – 16. 2. 2024 se žáci čtvrtých a pátých tříd zúčastnili zimního zotavovacího pobytu na Zadově. I přesto, že nám počasí nepřálo a sněhové podmínky nebyly ideální, jsme každé ráno zvládli vyrazit na svah s dobrou náladou a užít si den na lyžích.  Zkušení lyžaři si na svahu rozšiřovali své lyžařské dovednosti a stateční začátečníci bojovali, aby se již třetí den přidali k ostatním na velkou lanovku. Během tohoto týdne jsme také zvládli absolvovat orientační běh, pochutnat si v cukrárně a při večerní zábavě si pořádně zasoutěžit. Jeden večer se k nám přidali pánové z horské služby a vyzkoušeli jsme si první pomoc na horách. Na závěr jsme si uspořádali lyžařské závody, které všichni zvládli perfektně absolvovat. Užili jsme si skvělý týden, těšíme se na příští rok.

Aneta Šmejkalová

Rubriky
fotogalerie zprávy

Basketbal chlapci 5. ročník

Ve středu 21. 2. se hrálo na ZŠ Školní okresní kolo v basketbalu chlapců kategorie 4. a 5. třída. Naší školu reprezentovali Šimon Barášek, Max Edelmann, Lukáš Kraft, Tommy Měrák, Vít Sláma, Tomáš Křísa, Vojtěch Šobr, Zdeněk Smělý a Max Müller. Kluci předvedli skvělý výkon a svojí pětičlennou skupinu bez ztráty bodu vyhráli s celkovým skóre 44 : 9. V boji o finále se naši kluci postavili proti žákům ze ZŠ Jiráskovy Sady. Utkání šlo až do prodloužení a kluci o jediný bod prohráli. V utkání o třetí místo nastoupili proti ZŠ Školní, kterou ve skupině o bod porazili. ZŠ Školní nám porážku oplatila a získala bronz o jediný bod. Našim reprezentantům blahopřejeme k nepopulární „bramborové“ medaili a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Roman Behún

Rubriky
oznámení

Sběr papíru

Vážení rodiče,

ve dnech 8. 4. – 11. 4. 2024 proběhne ve škole sběr papíru.

Předmětem sběru jsou noviny, časopisy, letáky, knihy apod.

Veškeré získané finance budou použity na ceny pro nejlepší sběrače v kategoriích jednotlivců a tříd. Zároveň nás všechny může hřát dobrý pocit, že se starý papír opět stane surovinou pro výrobu nových věcí a neskončí na skládce.

Předem tímto děkujeme všem, kteří se do sběru papíru zapojí.

Rubriky
zprávy

Jak se „naše děti“ v Paganelle připletly k reportáži deníku iDNES

Právě dnes vyšla v rámci rubriky Cestování na deníku iDNES reportáž Jaroslava Beránka o italské Paganelle, jejíž součástí se svým způsobem staly také děti z naší školy, pro které tam tou dobou probíhal lyžařský výcvik.

Pokud Vás zajímá, kam a proč se Vaše děti vydávají nebo mohou vydat za lyžováním právě s naší školou, pak Vám reportáž vřele doporučujeme. Spolu s reportérem Vás resortem Paganella Ski, provede bývalý extraligový volejbalista, nyní lyžařský instruktor a organizátor dalších volnočasových aktivit – Filip Gillar.

Během zastávek často slýcháme češtinu. Zrovna teď se u horní stanice lanovky rovnají do řady školáci v reflexních vestách se jménem příbramské základní školy. „To jsou naše děti,“ přitaká Filip Gillar. „Nedávno jsem četl, že se lyžování stává přepychem pro bohaté. Asi to je pravda, ale tato škola má šest set dětí a my z nich naplníme tři turnusy. Shodou okolností je to volejbalová škola, takže k nim mám blízko, s dětmi dokonce pravidelně jezdíme do Trenta na zápasy italské ligy,“ vysvětluje Gillar.

Zdroj: https://www.idnes.cz/cestovani/lyzovani/paganella-ski-andalo-lyzovani-v-italii-italie-reportaz-cima-roda.A240213_150019_lyze_ber

Rubriky
oznámení

Informace k zápisu do 1. tříd pro školní rok 2024/2025

Pro školní rok 2024/2025 plánujeme otevřít 3 první třídy o celkovém počtu 72 žáčků. Stejně jako v minulých letech i letos bude k zápisu do 1. tříd využita aplikace Zápisy online, přičemž registrace jejím prostřednictvím bude spuštěna v termínu od 18. 3. do 3. 4. 2024. Odkaz na aplikaci bude včas zveřejněn na těchto stránkách. Zájemcům už nyní nabízíme konkrétní informace o průběhu celého procesu zápisu.

Jak na zápis do 1. třídy

1/ Elektronická registrace žádosti

Prvním krokem pro zápis do 1. tříd je elektronické registrování žádosti.

Registrace bude možná od 18. března (od 8:00 hodin) do 3. dubna 2024 (do 12:00 hodin) v aplikaci ZÁPISY ONLINE (odkaz na aplikaci bude včas zveřejněn), ve které zákonný zástupce vyplní žádost o zápis dítěte k základnímu vzdělávání.

Zápisy Online

Postup získání tiskopisu „Žádosti o zápis dítěte do 1. ročníku základní školy“

 1. kliknutím na aktivní odkaz (bude včas zveřejněn) vstupte do aplikace
 2. vyplňte požadované údaje
 3. klikněte na „odeslat“
 4. na Vámi uvedenou e-mailovou adresu je odeslána zpráva s registračním číslem a s interaktivním odkazem ke stažení tiskopisu
 5. klikněte na interaktivní odkaz s označením „Stáhněte si, prosím, žádost o přijetí“
 6. vyplňte stažený tiskopis („Žádost o zápis dítěte do 1. ročníku základní školy ve školním roce 2024/2025“), vytiskněte a podepište (žádost můžete vyplnit elektronicky i ručně)
 7. tuto žádost přineste s sebou k zápisu spolu s dalšími dokumenty

2/ Zápis s osobní účastí zákonného zástupce  a dítěte

Zápis s osobní účastí zákonného zástupce  a dítěte proběhne v termínech:

3. dubna 2024 od 13 hodin do 18 hodin a
4. dubna 2024 od 13 hodin do 16 hodin.

Dokumenty potřebné k zápisu:

 • Řádně vyplněná a vytištěná „Žádost o zápis dítěte“, případně „Žádost o odklad“
 • Rodný list dítěte
 • Občanský průkaz zákonného zástupce
 • Rozhodnutí o odkladu povinné školní docházky z loňského roku, pokud bylo uděleno
 • V případě žádosti o odklad povinné školní docházky pro školní rok 2024/2025 je třeba doporučení PPP a dětského lékaře
 • Vyplněnou a podepsanou žádost o přijetí k základnímu vzdělávání (obdržíte u zápisu)
 • Pokud se liší trvalý pobyt dítěte od trvalého pobytu zákonného zástupce, je potřeba pobyt dítěte doložit potvrzením z matriky (platí do 30 dnů od data vydání) nebo občanským průkazem dítěte

Místo zápisu:

Základní škola pod Svatou Horou, Příbram, Balbínova 328, Příbram, pavilon ŠD 1. patro

Škola přijímá žáky v souladu se zákonem č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) v platném znění.

Postup při zápisu k povinné školní docházce:

Zápis k povinné školní docházce je složen z formální části a motivační části.

 • Formální část – zákonný zástupce dítěte požádá o zápis (v aplikaci Zápisy online), případně žádost může být vyplněna ve škole v době konání zápisů. Bude provedena kontrola správnosti vyplněných údajů (dle rodného listu dítěte a průkazu totožnosti zákonného zástupce).
 • Pak proběhne s Vaším souhlasem motivační část – rozhovor s dítětem (nejvýše 20 minut) – škola v průběhu zápisu nezjišťuje dosaženou úroveň rozvoje ve všech vzdělávacích oblastech stanovených RVP PV, nýbrž volí schopnosti a dovednosti, jejichž úroveň rozvoje lze v průběhu zápisu orientačně posoudit – Vaše dítě ukáže paní učitelce, co všechno umí. Nejedná se o žádné přijímací zkoušky! Dítě nijak nestresujte!  Je zbytečné, aby se bálo, že něco pokazí.
 • Zákonný zástupce dítěte může být přítomen i motivační části zápisu

Počet přijímaných dětí k plnění povinné školní docházky

Ve školním roce 2024/2025 otevřeme tři první třídy.

V souladu s ustanovením § 46 zákona č. 561/2004 Sb. a § 3a odst. 7 vyhlášky č. 48/2005 Sb. stanoví ředitel školy nejvyšší možný počet žáků, které je možné přijmout k základnímu vzdělávání pro školní rok 2024/2025 při zápisu vyhlášeného na den 3. a 4. dubna 2024, a to 72. Takto stanovený počet přijímaných žáků vyplývá z omezení, které pro počet vzdělávaných žáků stanoví § 23 zákona č. 561/2004 Sb., a § 4 vyhlášky č. 48/2005 Sb.

Kritéria pro přijetí žáků do prvních tříd ZŠ

Pokud ředitel školy nebude moci přijmout všechny děti splňující kritéria, netýká se kritéria č. 1, bude o přijetí dětí z nespádové oblasti rozhodnuto losem a nepřijatým dětem bude v součinnosti s OŠKS MěÚ Příbram nabídnuto plnění povinné školní docházky v jiné škole.  Upozorňujeme, že pořadí u zápisu nemá žádný vliv na přijetí dítěte k základnímu vzdělávání na ZŠ pod Svatou Horou, Příbram.

 1. přednostně děti s trvalým pobytem ve spádové oblasti školy
 2. následně sourozence žáků školy z nespádových oblastí
 3. pak ostatní děti z nespádových oblastí školy

Postup při přijetí žáka se zdravotním postižením z nespádové oblasti, kterému SPC doporučí asistenta pedagoga:  Škola přijme dítě, jestliže může zajistit kvalitní integraci. Z tohoto důvodu musí zákonný zástupce kontaktovat školu před zahájením školní docházky s minimálně ročním předstihem.

Seznam přijatých žáků bude zveřejněn do 30 dnů na nástěnce školy a webových stránkách pod přiděleným evidenčním číslem.

Dokumenty 

Spádová oblast Základní školy pod Svatou Horou, Příbram.

Těšíme se na Vás

Rubriky
zprávy

Výsledky matematické olympiády

Vynikajícího umístění dosáhli žáci naší školy v okresním kole matematické olympiády. V kategorii Z5 (5. třída ZŠ) se na 1. místě umístil Jan Mauric z 5. B a na 2. místě se umístila Emma Petrželová z 5.A. Obě žákům k tomuto mimořádnému výsledku gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

Rubriky
jídelna

Jídelníček od 26. 2. do 1. 3. 2024

Pondělí 26. 2. 2024

 • Polévka: Česneková (A: 01, 03, 07, 51)
 • Oběd 1: Čevabčiči, brambory, ajvar, horčice, šlehaný tvaroh (A: 01, 03, 07, 51)
 • Oběd 2: Italské ragú s cizrnou (hovězí maso, paprika, rajčata, bylinky), šlehaný tvaroh (A: 07)

Úterý 27. 2. 2024

 • Polévka: Fazolová slovenská (A: 01)
 • Oběd 1: Kuřecí soté s jasmínovou rýží, ovoce, zelenina (A: 01, 07, 51)
 • Oběd 2: Tarhoňové rizoto se sombrero zeleninou a uzeným tofu, ovoce, zelenina (A: 06, 51)

Středa 28. 2. 2024

 • Polévka: Zeleninová s krupicovými nočky (A: 01, 07, 51)
 • Oběd 1: Boloňská omáčka s červenou čočkou, vrtulky, zeleninový salát (A: 01, 07)
 • Oběd 2: Vepřové kostky na česneku, rýže, zeleninový salát (A: 01, 07, 51)

Čtvrtek 29. 2. 2024

 • Polévka: Pórková (A: 01, 07, 51)
 • Oběd 1: Hovězí líčka s kořenovou zeleninou, bramborová kaše, výběr salátu (A: 07, 09)
 • Oběd 2: Tmavá treska s bylinkami, zeleninový bulgur, citrónová omáčka, výběr salátu (A: 01, 04, 07, 51)

Pátek 1. 3. 2024

 • Polévka: Hrášková (A: 01, 07, 51)
 • Oběd 1: Žemlovka, zelenina (A: 01, 03, 07, 51)
 • Oběd 2: Krůtí nudličky na rozmarýnu, špenátové brambory, zelenina (A: 01, 07, 51)

Každý den voda a voda s citrónem.                                 

Ved. ŠJ: Lucie Novotná