Základní škola pod Svatou Horou, Příbram, tel.: 318 401 151, e-mail: skola@1zs-pb.cz

Rubriky
oznámení zprávy

Certifikáty Cambridge English B2 First pro dva žáky ZŠ pod Svatou Horou, Příbram

Na naší včerejší akci Předávání certifikátů Cambridge English převzali certifikát jazykové úrovně B2 First také dva žáci naší školy, Vítězslav Plavec a Kateřina Bláhová. 

Vzhledem k náročnosti zkoušky (jazyková úroveň B2 je ještě o stupeň vyšší než náročnost maturitní zkoušky) a věku obou absolventů se jedná o obdivuhodný výsledek. Kátě se navíc podařilo dosáhnout bodového skóre, které odpovídá jazykové úrovni C1. 

Výsledky obou našich žáků mohou být povzbuzením i pro ostatní, kteří o rychlejší pokrok v angličtině mají také zájem. Registrace do přípravných kurzů pro letošní školní rok jsou otevřené ještě do 15. 9. 2023. Všechny informace o možnostech přípravy k certifikátům jsou umístěné na webových stránkách www.aspirecentrum.cz.

Rubriky
zprávy

Nová myčka nádobí ve školní jídelně již nainstalována

Ve školní jídelně byla instalována a vyzkoušena nová myčka nádobí.

O financování se podělil zřizovatel školy město Příbram se Základní školou pod Svatou Horou.

Rubriky
zprávy

Hezké prázdniny

Hezké prázdniny
Rubriky
fotogalerie zprávy

6.B v akci

Žáci a žákyně třídy 6.B Základní školy pod Svatou Horou Příbram se v červnu vydali na výlet do Prahy. Zde navštívili Jump park na Zličíně, kde si velmi užili skákání na trampolínách. Poté se metrem přesunuli na Vyšehrad. Zde si osvěžili staré pověsti české. Připomněli si praotce Čecha, vojvodu Kroka a jeho dcery Kazi, Tetu a Libuši, viděli místo odkud skočil Šemík s Horymírem, zahráli si  hru o poklad,… To vše ve spolupráci s agenturou „Praha hravě“. O několik dní později se v rámci projektového dne „Den s třídním učitelem“ všichni vydali do příbramského Lasergamu. I tady si to náramně užili. Cestou zpátky do školy se děti nemohly dohodnout, která z akcí byla nejlepší J. Všem se líbilo všechno a už nyní plánují, kam si vyrazíme po prázdninách.

za 6.B J. Čechurová

Rubriky
zprávy

Náš první rok španělštiny!

Ani jsme se nenadáli a již jsme na konci dalšího školního roku. Poslední červnové dny byly a jsou již plné aktivit stmelujících kolektiv a proto je důležité ohlédnout se za tím, co jsme se tento rok vlastně naučili. V sedmém ročníku pro děti nastala první velká volba, kdy se rozhodovaly mezi druhým cizím jazykem. Naše škola nabízí hned tři. Mezi němčinu a ruštinu tento rok nově přibyla i španělština, a proto jsme se s žáky posledně zmíněného jazyka rozhodli, že Vám v krátkosti ukážeme, jakých znalostí jsme za rok společného snažení v novém jazyce dosáhli.

V prvním roce našeho učení jsme se přes úplné základy jako jsou pozdravy, čísla, barvy a základní fráze dostali až k tématům jako rodina, nábytek a jídlo s pitím. Zvládneme se představit, umíme se popsat, vyjádřit vztahy v rodině, charakterizujeme co máme rádi a co zase úplně ne. Umíme vyjádřit, že něčemu nerozumíme, či poprosit o to, aby mluvčí mluvil pomaleji nebo nám něco zopakoval. Jednoduchými frázemi si objednáme v restauraci, což si spousta z nás, díky skvělým rodičům podporujících nás v učení se španělštiny, vyzkouší o prázdninách. A protože máme radost z toho jak nám to jde a chceme se s Vámi o naše úspěchy podělit, vytvořili jsme toto video. Chceme tím nejen ukázat, jak šikovní jsme a na jaké úrovni zvládneme po roce komunikovat, ale také namotivovat žáky, kteří budou příští rok se španělštinou začínat.

Ze španělštiny je to tedy pro tento školní rok vše a my se již nemůžeme dočkat, co dalšího nám přinese rok následující. Proto muchas gracias y esperamos que os guste el video (moc děkujeme a doufáme, že se Vám video bude líbit) y que tengáis las vacaciones bonitas (a že budete mít hezké prázdniny)!

los alumnos de español y profesora Gabriela Dvořáková

(žáci španělštiny a paní učitelka Gabriela Dvořáková)

Rubriky
fotogalerie zprávy

Návštěva knihovny s únikovkou

Dnes navštívila třída 3.A Knihovnu Jana Drdy. Paní knihovnice si pro žáky připravila únikovku „Jak zdatný jsi čtenář“. Děti v populárních knihách (Harry Potter, Marvelovky, Poseroutka aj.) hledaly odpovědi, z kterých nakonec poskládaly indicie potřebné k nalezení truhly s klíčem. Díky pozorným čtenářům se podařilo z knihovny uniknout 🙂

Moc děkujeme za zajímavě strávené dopoledne!

Rubriky
zprávy

Anglicky již od 1. třídy!

Naše škola bude od nadcházejícího školního roku 2O23/2024 vyučovat děti anglický jazyk již od první třídy. Naším cílem je, aby vstup do světa cizího jazyka proběhl pro všechny děti co nejpřirozeněji. V dětech chceme vzbudit a podporovat přirozenou zvědavost a touhu poznávat nové věci. 

V 1. a 2. ročníku bude výuka založena na zcela nové moderní učebnici Forest Friends ve formě učení se jazyka v audio-orálním prostředí tzn. poslechem, poznáváním předmětů kolem sebe, nápodobou a hrou, která je pro děti přirozená.  Dítě v první stádiu nejprve jazyk nasává a učí se mu porozumět.

Motivace a pozitivní vztah k jazyku je pro dítě stavebním kamenem pro další úspěch. Přejeme všem našim budoucím prvňáčkům hodně úspěchů a zábavy s angličtinou.

Rubriky
zprávy

Informační schůzka rodičů žáků přijatých do 1. tříd

Vážení rodiče,                                                 

děkujeme Vám, že jste si zvolili pro vzdělávání svého dítěte ZŠ pod Svatou Horou, Příbram. Ve školním roce 2023/2024 otevřeme tři první třídy.

Informační schůzka rodičů žáků přijatých do 1. tříd pro školní rok 2023/2024 se bude konat ve středu 7. 6. 2023 v 15,30 hodin ve školní jídelně. Schůzky se můžete zúčastnit i s Vašimi dětmi.

Mgr. Roman Behún, ředitel ZŠ pod Svatou Horou, Příbram

Rubriky
zprávy

1. B vyhrála zájezd do divadla Spejbla a Hurvínka

V rámci preventivního programu „Veselé zoubky“, který pro prvňáčky připravuje dm drogerie markt s.r.o., se žáci 1.B zapojili s paní učitelkou do

Soutěže pro školy na téma „Prevence zubního kazu“. Do soutěže zaslali krátké video, které řešilo problematiku prevence zubního kazu u školních dětí.

Odborná porota hodnotila kreativitu, zapojení dětí do tématu, grafické pojetí, originalitu a další.

Deset nejzajímavějších třídních projektů bylo odměněno výletem do Prahy na představení v Divadle Spejbla a Hurvínka.

Protože se dílo našich prvňáčků dostalo mezi deset nejzajímavějších projektů, mohou se žáci 1. B těšit na zájezd do Prahy.

Přejeme jim krásný kulturní zážitek v Divadle Spejbla a Hurvínka.

Rubriky
zprávy

Naši žáci se úspěšně propočítali do okresního kola Matematické olympiády sedmých a osmých ročníků

Ve středu 12. 4. 2023 se v DDM Příbram konalo okresní kolo Matematické olympiády. Do tohoto kola se z naší školy propočítali, přes kolo školní, dva sedmáci a jeden osmák. Kategorie pro 7. ročník se celkem zúčastnilo sedmnáct žáků, většinou studentů z víceletých gymnázií v našem okrese. Naši kluci jim byli rovnocennými partnery a stali se úspěšnými řešiteli okresního kola. Lukáš Vávra, 7.C obsadil celkově 10. místo a Lukáš Křížek ze 7. B skončil o dvě příčky níže. Do kategorie pro osmý ročník se v okrese Příbram úspěšně probojovali čtyři zástupci. Vojtěch Schlitzenbauer, 8. C se umístil na pěkné třetí pozici.

Všem chlapcům děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Přejeme jim chuť do řešení dalších matematických problémů a vše dobré.

Mgr. Markéta Tomková, Mgr. Jitka Čechurová