Základní škola pod Svatou Horou, Příbram, tel.: 318 401 151, e-mail: skola@1zs-pb.cz

Rubriky
zprávy

Úspěch našich páťáků na matematické olympiádě

Dne 25. 1. 2023 se vybraní žáci pátých ročníků zúčastnili okresního kola Matematické olympiády. Tomáš Kratochvil 5. A se umístil na krásném 2. místě a velkým úspěchem je i umístění Heleny Zikmundové 5. B na sdíleném 5. -6. místě.  Oba posupují do krajského kola. Leontýna Králíčková  5. se umístila na pěkném 7. místě. Za své výsledky mohou být pyšní všichni ostatní zúčastnění žáci: Martin Měchura  5. A, Antonín Brož 5. B, Dominik Sadílek 5. B a Elen  Horáčková 5. A Všem zúčastněným dětem moc gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci školy.     

Mgr. D. Truhlářová,  A. Šmejkalová

Rubriky
fotogalerie zprávy

Paganella 6., 8. a 9. ročník

Skvělé sněhové podmínky, sluníčko, perfektně upravené sjezdovky, italská kuchyně, bazén, diskotéka, úžasná parta, ochotní vlekaři, …, to vše přispělo k tomu, že na zimní zotavovací pobyt v italské Pagenelle, který se konal od 15. ledna do 20. ledna, budeme všichni rádi vzpomínat.

Rubriky
zprávy

Úspěch na Dějepisné olympiádě

Jan Soukup v prosincovém školním kole dějepisné olympiády dosáhl neuvěřitelných 59 bodů z 60 možných.

Proto byl jako zástupce naší školy vyslán do okresního kola soutěže, které se konalo 20. ledna.

Z celkového počtu 43 účastníků Honza dosáhl krásného děleného 4. – 5. místa.

Srdečně blahopřejeme k tak hezkému výsledku.  

Bc. Kateřina Hušková

Rubriky
fotogalerie zprávy

Projektový den Tří králů

Cílem projektového dne bylo seznámit děti 1. ročníku s historií a tradicí vztahující se k 6. lednu a zároveň hravou formou procvičit učivo matematiky a českého jazyka.

V první hodině děti zhlédly krátkou animovanou motivační pohádku ze seriálu Chaloupka na vršku – Jak to bylo na Tři krále.

Následovalo povídání v diskusním kruhu, vyprávění o starých časech, srovnání dodržování tradice v minulém století a dnes. Děti se seznámily také s pranostikami vztahujícími se k 6. lednu.

Zazpívali jsme si tříkrálovou koledu a pustili se do plnění úkolů připravených tak, aby děti pracovaly ve trojicích a spolupracovaly spolu. Byla připravena 3 hrací pole (čtení, psaní, počítání). Skupinka se domluvila na výběru typu úkolu, hodila si kostkou a umístila jednu ze tří figurek na zvolenou hrací plochu. Podle barvy políčka si ze stanovišť (také rozlišených podle barev) pak vzala úkol, který plnila. Každá trojice měla tedy 3 figurky stejné barvy, každá skupinka jinou barvu.

Tato aktivita se opakovala, dokud skupinka nedosáhla cíle na hracím poli, za který získala 1/3 papírové hvězdy, kterou nalepila do připravené šablonky. Děti tak mohly podle své vůle úkoly střídat a nemusely jen psát nebo jen číst, počítat.

Po získání všech tří dílů hvězdy na děti čekala odměna v podobě diplomu „JSEM HVĚZDA“ a prohlídka výstavy betlémů na Zámečku. Sladkou tečkou projektu byla při cestě zpět do školy návštěva cukrárny.

Mgr. Libuše Sudová, třídní učitelka 1.B

Rubriky
zprávy

Pf 2023

Pf 2023
Rubriky
fotogalerie zprávy

Mikuláš, čerti a andělé ve škole

V pondělí 5. 12. navštívil naši školu Mikuláš se svými pomocníky – čerty a anděly. Obešli postupně všechny třídy na škole a hodné děti odměnili sladkostmi. Zlobivé děti, jejichž jména měl Mikuláš zaznamenaná v knize hříchů, musely slíbit, že se polepší. Mikuláš a jeho doprovod (jako každoročně zajišťovali vybraní žáci devátého ročníku) děkují všem za pěkné vánoční básničky a písničky.

Rubriky
oznámení zprávy

Vánoční sbírka pro pejsky a kočičky z útulků

Kdy sbírka probíhá?

28. 11. – 19. 12. 2022

Co můžete přinést?

 • krmivo – granule, konzervy, pamlsky, těstoviny, rýži, piškoty
 • obojky, kšíry, vodítka, hřebeny
 • hračky – plyšové a gumové
 • šampony pro psy a kočky, čisticí prostředky (SAVO, dezinfekce)
 • deky, podložky do boudy, pelíšky

Kam můžete věci přinést?

Chodba naproti školnímu klubu (míjíte cestou do jídelny)

Krmivo a ostatní potřeby budou rozděleny mezi pejsky a kočičky z útulků.

Vánoční sbírka pro pejsky a kočičky z útulků
Rubriky
fotogalerie zprávy

Turnaje v šachu

V neděli 13. 11. 2022 proběhla na naší škole šachová soutěž mezi žáky prvního stupně. Přihlásilo se celkem deset dětí, které porovnávaly síly mezi sebou v sedmikolovém turnaji. Nejlépe se dařilo Janu Mauricovi, 4. B, Ivaně Mauricové, 2. B a Jakubovi Schlitzenbauerovi 3. B, kteří obsadili první tři příčky a odnesli si krásné medaile a diplomy. Pro všechny byly připraveny věcné ceny, které jim příjemný den ve škole ještě vylepšily. Následně se tým našich žáků zúčastnil regionálního přeboru škol, kde skončili na 4. nepostupovém místě.  Jelikož za naše družstvo nemohli startovat naši dva nejlepší hráči z důvodu kolize termínu s Mistrovstvím Čech v šachu, máme přislíbenou divokou kartu do krajského kola, které se bude konat začátkem jara.

Držme našim hráčům palce!!!

Mgr. et Mgr. Ivana Mauricová

Rubriky
zprávy

Vyhlášení výsledků sběru papíru

V pondělí byly slavnostně vyhlášeny výsledky ve sběru papíru na naší škole. Sběr papíru se uskutečnil ve dnech od 2. 11. do 4. 11.

Celkem bylo nashromážděno 3,3 t (3.300 kg) papíru. Nejlepší sběračům byly předány věcné dary. Srdečně jim blahopřejeme a všem zúčastněným touto cestou děkujeme.

VÝSLEDKY:

KATEGORIE JEDNOTLIVCŮ:

 • 1. místo: Antonín Sukdolák 5.B – 350 kg
 • 2. místo: Aneta Černá 2.C – 300 kg, Eliška Soukupová 5.B – 300 kg
 • 3. místo: Sára Zemková 9.B – 180 kg

KATEGORIE NEJAKTIVNĚJŠÍ TŘÍDA:

 • 1. místo: 5.B – 733 kg
 • 2. místo: 2.C – 466 kg
 • 3. místo: 3.B – 360 kg
Rubriky
fotogalerie zprávy

Sběr papíru

Ve dnech do 2. do 4. listopadu probíhal na naší škole sběr papíru. V pátek ráno byl ke škole přistaven kontejner, který se nám následně s pomocí vybraných žáků třídy 8.C podařilo naplnit zhruba z poloviny. Škola nyní netrpělivě očekává dopis o vývozu, ze kterého se dozvíme, kolik papíru se nám podařilo nasbírat. Následně budou vyhlášeni nejlepší sběrači v kategorii jednotlivců a také nejaktivnější třídy. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili.