Základní škola pod Svatou Horou, Příbram, tel.: 318 401 151, e-mail: skola@1zs-pb.cz

Rubriky
fotogalerie zprávy

Paganella 6., 8. a 9. ročník

Skvělé sněhové podmínky, sluníčko, perfektně upravené sjezdovky, italská kuchyně, bazén, diskotéka, úžasná parta, ochotní vlekaři, …, to vše přispělo k tomu, že na zimní zotavovací pobyt v italské Pagenelle, který se konal od 15. ledna do 20. ledna, budeme všichni rádi vzpomínat.

Rubriky
fotogalerie zprávy

Projektový den Tří králů

Cílem projektového dne bylo seznámit děti 1. ročníku s historií a tradicí vztahující se k 6. lednu a zároveň hravou formou procvičit učivo matematiky a českého jazyka.

V první hodině děti zhlédly krátkou animovanou motivační pohádku ze seriálu Chaloupka na vršku – Jak to bylo na Tři krále.

Následovalo povídání v diskusním kruhu, vyprávění o starých časech, srovnání dodržování tradice v minulém století a dnes. Děti se seznámily také s pranostikami vztahujícími se k 6. lednu.

Zazpívali jsme si tříkrálovou koledu a pustili se do plnění úkolů připravených tak, aby děti pracovaly ve trojicích a spolupracovaly spolu. Byla připravena 3 hrací pole (čtení, psaní, počítání). Skupinka se domluvila na výběru typu úkolu, hodila si kostkou a umístila jednu ze tří figurek na zvolenou hrací plochu. Podle barvy políčka si ze stanovišť (také rozlišených podle barev) pak vzala úkol, který plnila. Každá trojice měla tedy 3 figurky stejné barvy, každá skupinka jinou barvu.

Tato aktivita se opakovala, dokud skupinka nedosáhla cíle na hracím poli, za který získala 1/3 papírové hvězdy, kterou nalepila do připravené šablonky. Děti tak mohly podle své vůle úkoly střídat a nemusely jen psát nebo jen číst, počítat.

Po získání všech tří dílů hvězdy na děti čekala odměna v podobě diplomu „JSEM HVĚZDA“ a prohlídka výstavy betlémů na Zámečku. Sladkou tečkou projektu byla při cestě zpět do školy návštěva cukrárny.

Mgr. Libuše Sudová, třídní učitelka 1.B

Rubriky
fotogalerie

Vánoční jarmark

Perníčky, cukroví, dekorace, dětský punč, káva pro dospěláky, výroba vánočních ozdob – to vše dotvářelo přátelskou atmosféru

vánočního jarmarku, který se letos uskutečnil nejenom ve vestibulu školy, ale také na prostranství před školou.

Děkujeme všem rodičům našich žáků za pomoc s uspořádáním jarmarku.

Rubriky
fotogalerie zprávy

Mikuláš, čerti a andělé ve škole

V pondělí 5. 12. navštívil naši školu Mikuláš se svými pomocníky – čerty a anděly. Obešli postupně všechny třídy na škole a hodné děti odměnili sladkostmi. Zlobivé děti, jejichž jména měl Mikuláš zaznamenaná v knize hříchů, musely slíbit, že se polepší. Mikuláš a jeho doprovod (jako každoročně zajišťovali vybraní žáci devátého ročníku) děkují všem za pěkné vánoční básničky a písničky.

Rubriky
fotogalerie zprávy

Turnaje v šachu

V neděli 13. 11. 2022 proběhla na naší škole šachová soutěž mezi žáky prvního stupně. Přihlásilo se celkem deset dětí, které porovnávaly síly mezi sebou v sedmikolovém turnaji. Nejlépe se dařilo Janu Mauricovi, 4. B, Ivaně Mauricové, 2. B a Jakubovi Schlitzenbauerovi 3. B, kteří obsadili první tři příčky a odnesli si krásné medaile a diplomy. Pro všechny byly připraveny věcné ceny, které jim příjemný den ve škole ještě vylepšily. Následně se tým našich žáků zúčastnil regionálního přeboru škol, kde skončili na 4. nepostupovém místě.  Jelikož za naše družstvo nemohli startovat naši dva nejlepší hráči z důvodu kolize termínu s Mistrovstvím Čech v šachu, máme přislíbenou divokou kartu do krajského kola, které se bude konat začátkem jara.

Držme našim hráčům palce!!!

Mgr. et Mgr. Ivana Mauricová

Rubriky
fotogalerie zprávy

Sběr papíru

Ve dnech do 2. do 4. listopadu probíhal na naší škole sběr papíru. V pátek ráno byl ke škole přistaven kontejner, který se nám následně s pomocí vybraných žáků třídy 8.C podařilo naplnit zhruba z poloviny. Škola nyní netrpělivě očekává dopis o vývozu, ze kterého se dozvíme, kolik papíru se nám podařilo nasbírat. Následně budou vyhlášeni nejlepší sběrači v kategorii jednotlivců a také nejaktivnější třídy. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili.

Rubriky
fotogalerie zprávy

HALLOWEENSKÉ SPANÍ V ŠD

V pátek  4. 11. 2022 vychovatelky ŠD připravily HALLOWEENSKÉ SPANÍ pro děti 2. a 3. tříd školní družiny. Byl pro ně připraven nabitý strašidelný program – výroba mumií, duchů, vyprávění strašidelných příběhů a bobřík odvahy, který byl vrcholem večera. Ranní snídaně, kterou připravily pro děti maminky, halloweenské spaní příjemně zakončila.

Lada Podzimková, vedoucí vychovatelka ŠD

Rubriky
fotogalerie zprávy

O POHÁR STAROSTY MĚSTA

Ve čtvrtek 3.11. 2022 se v městské sportovní hale uskutečnil tradiční futsalový turnaj pro příbramské základní školy – O pohár starosty. Oproti předchozím rokům jsme tentokrát přihlásili vedle chlapeckého také ryze dívčí družstvo. V těžké konkurenci naši kluci ze 7. a 6. tříd obsadili 6. místo celkového pořadí. Dívky 7. a 8. ročníku zakončily svou spanilou jízdu turnajem, jež byla lemována pouze vítězstvími, až smolnou porážkou ve finále po penaltovém rozstřelu. Děvčata tedy obsadila konečné 2. místo. Všem zúčastněným, kteří reprezentovali naši školu, děkujeme a gratulujeme.

Rubriky
fotogalerie

Karnevalový rej prvňáčků

Halloween není tradičním svátkem naší země, ale proč nedopřát dětem trošku zábavy v duchu karnevalového reje a učení tématicky nezaměřit na „strašidelnou školu Harryho Pottera?“

Prvňáčci si 31. listopad v naší škole užili a dík patří i rodičům, kteří celou akci podpořili.

Libuše Sudová

Rubriky
fotogalerie oznámení

Mávací okýnko

Od 31. 10. 2022 do odvolání budou mít možnost rodiče žáků 1. tříd rozloučit se se svými dětmi v čase od 7:35 do 7:50 zamáváním přes „mávací okýnko“.