Základní škola pod Svatou Horou, Příbram, tel.: 318 401 151, e-mail: skola@1zs-pb.cz

Search
Rubriky
fotogalerie

Vodácký Kurz 8.E na Vltavě: Dobrodružství Plné Zábavy a Pohody

Naše vodácká výprava na řece Vltavě se proměnila ve skvělou dobrodružnou zkušenost plnou zábavy, pohody a nezapomenutelných zážitků. Počasí až na jedno odpoledne nám přálo a my jsme si užili každý okamžik na vodě i na suchu.

Již od prvního dne bylo zřejmé, že třída funguje a spolupracuje výborně. Všichni účastníci se rychle sžili s vodáckým vybavením a první kilometry po řece byly plné smíchu, zpěvu a vzájemné podpory. Sjíždění jezů, které pro někoho mohlo být výzvou, proběhlo hladce a bez problémů. Když jsme se blížili k prvním jezům, atmosféra byla plná vzrušení a očekávání, ale díky skvělým instruktorům a pečlivé přípravě všichni zvládli průjezd s jistotou.

Ubytováni jsme byli každý večer v jiném kempu, což přidávalo naší cestě na variabilitě a zajímavosti. Všude nás čekalo příjemné zázemí a výborná strava, která nám vždy poskytla energii na další den plný aktivit. Kempování v přírodě a večerní táboráky byly výzvou našeho kurzu. Při táboráku jsme zpívali oblíbené táborové písně, sdíleli příběhy, hráli hry a užívali si atmosféru přátelství a sounáležitosti. Jednou z podvečerních aktivit byla návštěva Českého Krumlova, tohoto historicky výjimečného místa.

Na vodě jsme si užívali různé hry, které přinášely nejen zábavu, ale i možnost procvičit si naše dovednosti a týmovou spolupráci. Soutěžili jsme v rychlosti, obratnosti a kreativitě, což všem přineslo spoustu radosti a nezapomenutelných okamžiků. Díky krásnému počasí jsme se také mohli několikrát vykoupat dobrovolně i nedobrovolně ve Vltavě, což bylo osvěžující, veselé a velmi příjemné.

Celý kurz byl nejen o vodáckých dovednostech, ale také o prohloubení přátelství v třídním kolektivu a vzájemné spolupráci. Společné zážitky na vodě i na suchu nás všechny ještě více sblížily.

Na závěr můžeme konstatovat, že náš vodácký kurz na Vltavě byl nesmírně úspěšný a všichni si odnesli spoustu pozitivních zážitků. Tento týden plný dobrodružství, zábavy a přátelství nám bude dlouho zůstávat v paměti a těšíme se na další podobné akce, které nám přinesou stejně krásné a nezapomenutelné chvíle.

Vaši žáci 8.E

Rubriky
fotogalerie

Návštěva polských žáků v rámci projektu V4

V týdnu od 20. do 24. května naši školu navštívilo celkem 9 polských žáků a dvě paní učitelky. Byla to již druhá výměna v rámci projetku V4, na kterém společně obě školy pracovaly od března.

Projekt se zaměřuje na udržitelné životní styly. Žáci celý týden plnili nejrůznější aktivity – od uměleckého tvoření, přes práci s iPady, únikovou hru a výrobu upomínkových předmětů – prohlubovali nejen svoje kamarádské vztahy, ale i anglický jazyk. Nechyběla ani zábava v podobě laser game, mini golfu, bowlingu a prohlídky Hornického muzea či Svaté Hory. Po ukončení druhé etapy projektu každý účastník obdržel certifikát.

Visit of Polish Students as Part of the V4 Project

From May 20 to 24, our school hosted a total of 9 Polish students and two teachers. This was the second exchange within the V4 project, which both schools had been working on together since March.

The project focuses on sustainable lifestyles. Throughout the week, the students engaged in various activities—from art and craft, working with iPads, an escape room, to making souvenirs. They not only deepened their friendships but also improved their English language skills. Fun activities such as laser game, mini-golf, bowling, and visits to the Mining Museum and the Holy Mountain were also part of the experience. At the end of the second phase of the project, each participant received a certificate.

Rubriky
fotogalerie

Program pro prvňáčky

Pro prvňáčky si připravili program studenti lycea..

Rubriky
fotogalerie

Vodácké putování žáků 9.A a 9.B

V týdnu od 27. 5. 2024 se žáci 9.A a 9.B zúčastnili čtyřdenního vodáckého pobytu na řece Vltavě. Po příjezdu vlakem jsme si rozebrali veškeré potřebné vybavení – vesty, pádla, lodě – a po krátké instruktáži jsme mohli vyplout na vodu. Během plavby jsme se museli vypořádat nejen s divokými jezy, ale také s nevyzpytatelným počasím, které nás občas pěkně potrápilo.

V méně náročných úsecích řeky jsme měli možnost obdivovat okolní přírodu a krásy historického Českého Krumlova. Pro někoho byly zajímavější části, kde jsme mohli relaxovat a kochat se scenériemi, jiní si užívali vzrušení z vodních bitev, které se staly oblíbenou zábavou. I přes aprílové počasí jsme si pobyt velmi užili. Naučili jsme se základy bezpečné plavby na kanoích, setkali jsme se s mnoha novými výzvami a měli možnost vyzkoušet své schopnosti a odolnost v různých situacích.

Relativně chladné počasí nás zároveň stmelilo při společném zpívání a ohřívání u ohně a hezky jsme tím zakončili předposlední měsíc společného snažení. Celý pobyt byl skvělým zakončením předposledního měsíce našeho společného snažení na základní škole. Byl to nezapomenutelný zážitek, který nám nejen poskytl nové dovednosti a zkušenosti, ale také mnoho krásných vzpomínek, na které budeme dlouho vzpomínat. Děkujeme všem, kteří se na organizaci této akce podíleli.

Rubriky
fotogalerie

ATLETICKÁ VŠESTRANNOST 2024 – II. kategorie – 4. a 5. ROČNÍK

Dívky 4.ročník – 1.místo / Veronika Šolcová, Veronika Matyášová, Daniela Dvořáková

Dívky 5.ročník – 1. místo / Gabča Pavlíčková, Tereza Eliášová, Péťa Doležalová

Chlapci 5. ročník – 3. místo / Šimon Barášek, Max Edelmann, Zdeněk Smělý

Chlapci 4. ročník – 7. místo / Jakub Schlitzenbauer, Dan Pecka, Oliver Šnobl

Velká gratulace a pochvala za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Dana Rožcová

Rubriky
fotogalerie

Lasergame jako spojovací článek jazyků a kultur

Na den dětí se vybraní žáci španělštiny a němčiny z naší základní školy zúčastnili jedinečného setkání v lasergame aréně. Akce byla organizována s cílem nejen pobavit studenty, ale také jim nabídnout praktickou příležitost k procvičení cizích jazyků v reálných situacích, proto byl pobyt v pražské lasergame aréně obohacen přítomností několika Jihoameričanů. Žáci tak měli jedinečnou šanci procvičit si nejen španělštinu, ale také angličtinu, kterou s nimi často komunikovali. V průběhu hry se hráči museli rychle rozhodovat a spolupracovat, jazykové bariéry padly a všichni účastníci se ponořili do napínavé atmosféry hry.

Gabriela Dvořáková

Rubriky
fotogalerie

Den plyšáků na naší škole

Jak jsme si všichni společně hlasováním rozhodli, tak se stalo. Škola byla od rána plná nejenom žáků, ale i jejich plyšových kamarádů. A potkávali jsme je všude – v jídelně při obědě, ve školní družině při hraní a ve třídách při výuce.  Školní jídelna nám připravila kuřecí nudličky na medu od Méďi Brumíka a oblíbený mrkvovo- jablečný salátek plyšáka Edíka. Všichni jsme si to užili a tak to má být.

Vlasta Šmídová, školní klub

Rubriky
fotogalerie

Exkurze do Salcburku a na Orlí hnízdo

Na konci minulého týdne se vypravila skupina žáků a žákyň naší školy nejen po stopách Mozartových, ale i neblaze známých představitelů nacistického Německa.

Dlouhou cestu do Salzburgu nám zpříjemnila paní průvodkyně, která nás seznámila s historií a zajímavostmi cílové země.

Čtvrteční den jsme strávili v malebném Solnohradě a jeho okolí. Největší zábavu jsme si užili na zámku Hellbrunn, kde na nás čekalo nejedno vodní překvapení. Většina dětí se však nemohla dočkat druhého dne. Po vydatné snídani a rozloučení s Mozartovým krajem jsme se vydali vstříc bavorské oblasti Berchtesgadenska. Naším hlavním cílem bylo Hitlerovo horské sídlo, odkud se nám naskytly dechberoucí výhledy. Silné pocity nás přepadaly při prohlídce expozice věnované nešťastné historii tohoto kraje. Náladu nám však zvedlo jezero Königssee a chuť dodaly vafle či tradiční preclíky.

Mé velké poděkování patří všem zúčastněným za bezproblémový průběh celé této nezapomenutelné exkurze.

Jitka Chlapovičová

„Úžasné místo, krásné počasí, skvělý zážitek.“                             

Kajuška

„Výlet byl přenádherný, bylo až neuvěřitelné podívat se na místo, které před lety patřilo k těm nejkrutějším. Měla jsem husí kůži při představě, že tam kde stojím já, kdysi stál člověk, který změnil svět.“                                             

Nelly

„Nezapomenutelný zážitek, hodně jsme se toho dozvěděli a prožili spoustu zábavy. Tyhle výlety do zahraničí jsou vždycky úžasné.“              

Kamča
Rubriky
družina fotogalerie

Družinové děti spaly ve škole

V noci z pátku 24. 5. na sobotu 25. 5. nezůstala škola opuštěná, jako tomu bývá obvykle, ale celou ji naplnila hudba, smích a povídání. Třídy 5.A a 5.B si v rámci školní družiny užily přespávání v tělocvičně naší školy. Program začal v 17:00 a to na hřišti pod Svatou Horou, kde jsme si společně zaběhali, zahráli volejbal a jiné hry. Po sportovním výkonu následovalo posilnění v podobě pizzy, pyžamová taneční party, nechyběla ani strašidelná bojovka a závěrečné promítání filmu, u kterého se nám všem již zavíraly oči. 

Chtěla bych moc poděkovat všem rodičům, kteří nám přinesli spoustu dalších dobrot a dětem, které vytvořily krásnou atmosféru po celý večer, čímž zajistily, že se tato akce stala krásným zážitkem pro nás všechny. 

Díky patří také paní vychovatelce Janě Šmejkalové a paní asistentce Bc. Anetě Blážové, bez kterých by organizace tohoto přespání nebyla možná. 

Simona Ptáčková, vychovatelka ŠD

Rubriky
fotogalerie

Krajské kolo ve volejbale

Dne 23. 5. 2024 proběhlo Krajské kolo ve volejbale v Rakovníku.

Za účasti 9 týmu. Základní skupinu děvčata přesvědčivě vyhrála a postoupila do finálové trojice, kde jednou vyhrála 2:1 a jednou prohrála 1:2. 

Gratulujeme ke krásnému druhému místu a děkujeme za vzornou reprezentaci.

Krajské kolo ve volejbale