Základní škola pod Svatou Horou, Příbram, tel.: 318 401 151, e-mail: skola@1zs-pb.cz

Rubriky
fotogalerie

Projektový den v 2. B

Žáci 2. B se v rámci projektového dne naučili poskytovat první pomoc zraněným osobám. Naučili se, jak se zachovat při popálení, zlomeninách, úrazech elektrickým proudem. Seznámili se s obsahem lékárničky a poučili se o nebezpečí používání psychotropních látek a drog. V rámci těchto aktivit se také dozvěděli, jak vypadá nemocnice, zopakovali si důležitá telefonní čísla, na která je potřeba v případě nouze zavolat. Na závěr si sestavili malé městečko protkané spoustou silnic a hráli hru na chodce a řidiče. Touto aktivitou si připomněli správné chování na silničních komunikacích. Všichni jsme se hezky bavili a zároveň si mnohé z tohoto dne odnesli.

Mgr. Libuše Sudová

Rubriky
fotogalerie

Paganella 6. a 9. třídy

Žáci šestých a devátých tříd zúčastnili zimního zotavovacího pobytu. Někteří starší žáci vycestovali za hranice již poněkolikáté, ovšem pro šesťáky to byl první výjezd do italské Paganelly. Mnoho z nich vidělo Alpy poprvé v životě a tak se nemůžeme divit, že na ně udělaly obrovský dojem. Krásné počasí vše jen umocnilo.

V kurzu jsme měli, jak výborné lyžaře, tak i lyžaře úplné začátečníky. Opět se nám společně podařilo všechny naučit lyžovat tak, že i začátečníci si vyjeli na nejvyšší kopec lyžařského střediska, odkud je nádherný výhled na okolní kopce a také na známé jezero Lago di Garda.

Středu jsme si zpestřili návštěvou aquaparku v Andalu, kde se všichni výborně pobavili na vodních atrakcích, ale také zregenerovali ve výřivkách s krásnými výhledy.

Mé díky patří kolegyni Jitce Chlapovičové, instruktorům Martině Svobodové a Lukáši Petelákovi a  také zdravotníkovi Petru Kvapilovi, kteří skvěle odváděli svoji práci a přispěli tak ke zdárnému průběhu kurzu.

Věřím, že si všichni odvezli skvělé zážitky a budou na pobyt ve vysokých horách rádi vzpomínat.

Mgr. Lucie Valíčková, vedoucí  Zotavovacího pobytu

Rubriky
fotogalerie

Zimní zotavovací pobyt 8. ročník Itálie – Paganella

V týdnu od 21. 1. – 26. 1. 2024 se žáci 8. ročníku vypravili za zimními radovánkami do Italského lyžařského areálu Paganella. Celý týden provázelo lyžaře slunečné počasí, výborné sněhové podmínky a dobré jídlo. Žáci si užívali nejen na lyžích, ale i mimo-např. rehabilitovali v plaveckém bazénu, hráli společenské hry a tančili. Velkou a nezapomenutelnou třešničkou na pomyslném dortu byla návštěva ligového utkání mezi Trentem a Milánem s neuvěřitelnou atmosférou a zážitkem ze hry. Týden to byl velmi vydařený po všech stránkách.

Mgr. Hana Tomášková

Rubriky
fotogalerie

Paganella 14. 1. – 19. 1. 2024

Žáci 7. ročníku vycestovali na lyžařský výcvik do Itálie. Skvělé sněhové podmínky, krásné počasí, vynikající zázemí, divácká účast na utkání Ligy mistrů ve volejbalu v Tentino, rehabilitace v bazénu, …, to vše přispělo k tomu, že kurz proběhl ke spokojenosti všech účastníků.

Rubriky
fotogalerie

Paganella 2024

Paganella 2024
Rubriky
fotogalerie

Vybíjená dívky 3. třídy – 1. místo

Ve čtvrtek 25. 1. 2024 se konalo Okresní kolo ve vybíjené I. kategorie – dívky.

Soutěže se zúčastnilo 8 týmů.

Naše děvčata podala maximální výkon, hrála s obrovským nasazením za velké podpory dětí naší školy, které jim připravily skvělou fandící atmosféru.

Bojovnost a snaha se jim vyplatila. Děvčata všechny zápasy vyhrála a umístila se na skvělém 1. místě.

Děkujeme jim za SUPER reprezentaci školy.

Mgr. Hana Hausnerová

Rubriky
fotogalerie

Paganella 7. ročník

Skvělé sněhové podmínky, sluníčko, perfektně upravené sjezdovky, italská kuchyně, bazén, diskotéka, volejbalová liga mistrů, skvěla parta, to vše přispělo k tomu, že na lyžařský výcvikový kurz v italské Pagenelle, který se konal od 14. ledna do 19. ledna 2024, budeme všichni rádi vzpomínat.

Rubriky
fotogalerie

Česko zpívá koledy

Ve středu 13.12. po poledni zazpívali žáci 9. B a 7. C koledy a vánoční písně pro Pražskou ulici. 

J. Šimůnek

Rubriky
fotogalerie

Vánoční jarmark

Ve čtvrtek 7. prosince se uskutečnila ve škole již tradiční školní akce Vánoční jarmark. Třídy prvního stupně měly své prodejní stánky ve vestibulu školy, druhý stupeň byl umístěn ve vyhřívaném stavu před hlavním vchodem do budovy školy, svůj stánek měl i školní klub. I letos Vánoční jarmark přilákal spoustu návštěvníků. Všechny okouzlila bohatá nabídka adventních a vánočních dekorací, originálních dárků a tradičních dobrot (perníčky, cukroví), nechyběla ani možnost zakoupit si čerstvou kávu. Celou akci zpestřilo živé vystoupení hudebníků pod taktovkou pana učitele Šimůnka. 

Děkujeme všem žákům a učitelům, kteří se na akci podíleli a přejeme všem krásný adventní čas.

Rubriky
fotogalerie

Mikuláš ve škole

V úterý 5. 12. navštívil naši školu Mikuláš se svými pomocníky – čerty a anděly. Obešli postupně všechny třídy na škole a hodné děti odměnili sladkostmi. Zlobivé děti, jejichž jména měl Mikuláš zaznamenaná v knize hříchů, musely slíbit, že se polepší. Mikuláš a jeho doprovod (jako každoročně zajišťovali vybraní žáci devátého ročníku) děkují všem za pěkné vánoční básničky a písničky.